מעקבים סמויים

מעקב סמוי

בעולם המודרני, בו ידע הוא כוח, דרך אחת להשגת אינפורמציה או ראייה חותכת היא על ידי מעקב. מעקב סמוי נותן אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל האפשר על מנת לבנות את תיק אליו נשכר ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב יש השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקה מתחקה החוקר הפרטי אחר מקום הימצאו של אדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו במשך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיסייעו אחר כך בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשמעוניינים לאסוף כמה שיותר אינפורמציה בפרק זמן קצר או לחילופין כשחושדים שהנחקר יעשה בזמן שהוגדר למעקב, מעשים שעשויים להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אבל אפשר לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

אם רוצים לערוך מעקב מקצועי ואיכותי ישנם כללי יסוד משפר שרצוי לשמור עליהם:
ראשית, רצוי שחוקר פרטי מנוסה בעל ידע ויכולת לבצע מעקב מקצועי בזמן הקצר ביותר יערוך את המעקב. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, רכש עם השנים את העין שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשעוקבים צריך לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, יש לשקלל את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים את עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של הנעקב. כשמבצעים מעקב צריך להתכונן לתפניות לא צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שהרי דיסקרטיות היא ראשונה במעלה.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב היוא היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אסור לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב ויש לערוך כל מעקב תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה רצוי לבצע את המעקב דרך בלש פרטי ולא לבד, שהרי הלקוח עצמו יכול לעתים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. על החוקר הפרטי לבצע עבודת הכנה שעשויה לכלול תשאול של מזמין המעקב (אם מדובר באדם המכיר את סדר יומו של הנעקב) או מעקב קצר שילמד את החוקר הפרטי על הרגליו של הנעקב. על ידי הכנה מראש, מתאפשר לחוקר הפרטי לבצע מעקב בעל תכלית מדוייקת וכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת כדי למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי אם אחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנשים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לערוך מעקב במשך 24 שעות רצופות.

המטרה העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במקרה שחלק מהמעקב נעשה בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב הבא אותן ראיות יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שיש בו ראיות יש לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha