מעקבים סמויים

חוקר במעקב

ידע הוא כוח בעולמנו ואחת הדרכים להשיג מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא בעזרת מעקב. מעקב סמוי מספק אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל שניתן כדי ליצור את התיק של הלקוח ששכר אותו ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב יש השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו של אדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך תקופת המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיעזרו לאחר מכן בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשרוצים לאסוף מידע רב ככל הניתן בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנעקב יבצע בזמן שהוגדר למעקב, מעשים שעשויים להוביל או להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אולם מעקב יכול להתבצע גם אחר אנשים שנחשדים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוצא בזה.

המטרה לערוך מעקב מקצועי ואיכותי יש כמה לכלים בסיסיים שחשוב לשמור עליהם:
ראשית, עדיף שהמעקב יבוצע על ידי חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע ויכולת לקצר תהליכים. מטרת המעקב היא השגת אינפורמציה; חוקר פרטי שיש לו ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב עם כלי רכב. כשעוקבים צריך לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, יש לקחת בחשבון את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יידע להתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב צריך להיות מוכנים לתפניות לא צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שהרי דיסקרטיות היא ראשונה במעלה.

לא פחות חשוב לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב במהלך המעקב. אסור לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה מרבית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגללה עדיף לערוך את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד, שכן הלקוח עצמו יכול לפעמים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצע עבודת הכנה ששאפשר שתכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה והוא מכיר את סדר יומו של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד אודות הרגליו של הנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לבצע מעקב תכליתי ככל האפשר ובכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי יתבצע בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת על מנת למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי אם אחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לעשות מעקב במשך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נעשה בלילה יש להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר לא יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי חייב להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שיש בו ראיות יש לעשות זאת בצורה מקצועית, הטובה ביותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha