מעקבים סמויים

מעקב סמוי

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשגת מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא באמצעות מעקב. מעקב סמוי מספק אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע כדי ליצור את התיק של הלקוח ששכר אותו ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב יש השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקב מתחקים אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדקנות את מעשיו במשך תקופת המעקב. החוקר הפרטי לומד את הרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיעזרו לאחר מכן בזירה המשפטית. עושים מעקב כשמבקשים לאסוף אינפורמציה רבה ככל האפשר בפרק זמן קצר או לחילופין כשחושדים שהנעקב יעשה בזמן שהוגדר למעקב, מעשים שעשויים להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אך ניתן לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

אם רוצים לעשות מעקב מקצועי ואיכותי יש כללים בסיסיים מספר שיש לשמור עליהם:
ראשית, רצוי שהמעקב יבוצע על ידי חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע ויכולת לקצר תהליכים. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, רכש עם השנים את העין שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב מתוך כלי רכב. כשעוקבים יש לבחור כלי רכב שתצא תועלת מן המעקב, צריך לכלול את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של הנעקב. כשמבצעים מעקב צריך להיות ערוכים לשינויים בלתי צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שכן דיסקרטיות היא שם המשחק.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אסור לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב וצריך לבצע כל מעקב תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לערוך את המעקב דרך בלש פרטי ולא לבד, שהרי הלקוח עצמו עלול לעתים קרובות [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצע עבודת הכנה שעשויה לכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה והוא מכיר את סדר יומו של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד על הרגליו של הנעקב. על ידי הכנה מראש, מתאפשר לחוקר הפרטי לקיים מעקב תכליתי ככל האפשר ועל ידי כך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת על מנת למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי אם אחד החוקרים נאלץ להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם בני אדם וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במידה וחלק מהמעקב נעשה בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, כדי לא להקלע למצב שבו החוקר לא יכול לתעד ראיות. חובה על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, על מנת שבשלב מאוחר יותר אותן ראיות יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שמכיל ראיות יש לעשות זאת בצורה מקצועית, הטובה ביותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha