מעקבים סמויים

מעקבים סמויים

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשגת אינפורמציה או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא בעזרת מעקב. מעקב סמוי נותן אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע כדי ליצור את התיק של הלקוח ששכר אותו והרבה פעמים המידע שהחוקר אוסף תוך כדי המעקב, עשויה להיות לו השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו של אדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו במשך תקופת המעקב. החוקר הפרטי לומד את הרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיעזרו לאחר מכן בזירה המשפטית. במעקבים משתמשים כשמעוניינים לאסוף מידע רב ככל הניתן בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנעקב יעשה במהלך הזמן שבו הוא נתון במעקב, מעשים שביכולתם להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אולם יכול להיות מעקב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוצא בזה.

אם מעוניינים לערוך מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כללי יסוד משפר שיש לשמור עליהם:
ראשית, רצוי שאת המעקב יבצע חוקר פרטי אשר ביצע מעקבים בעבר ויש לו את הידע, הניסיון והיכולת לבצע מעקב איכותי ומקצועי במינימום זמן. מטרת המעקב היא להשיג אינפורמציה; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתח עם השנים ראייה שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק גדול מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב עם כלי רכב. כשעוקבים צריך לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, יש לשקלל את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של הנעקב. כשמבצעים מעקב צריך להיות מוכנים לתפניות בלתי צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שכן דיסקרטיות היא הדבר החשוב ביותר.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו וצריך לבצע כל מעקב תוך שמירה מרבית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לבצע את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד, שכן מזמין המעקב עלול לעתים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לעשות עבודת הכנה שעשויה לכלול תשאול של מזמין המעקב (אם הוא מכיר את סדר יומו של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד אודות הרגליו של הנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לקיים מעקב שיש לו תכלית מדוייקת ועל ידי כך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת כדי למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי אם אחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במשך 24 שעות רצופות.

המטרה העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. חלק עיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במידה וחלק מהמעקב נערך בלילה יש להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, כדי לא להקלע למצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי צריך להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, על מנת שבשלב הבא אותן ראיות יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות יש לעשות זאת בצורה מקצועית, הטובה ביותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha