מעקבים סמויים

מעקב מקצועי ואיכותי

ידע הוא כוח בעולמנו ודרך אחת להשיג מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא באמצעות מעקב. מעקב סמוי נותן אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל שניתן עבור התיק בגינו הוא פועל והרבה פעמים המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

המעקב והסברו
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדוק את מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את הרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשמעוניינים לאסוף מידע רב ככל הניתן בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנעקב יבצע בזמן המוגדר למעקב, מעשים שיכולים להוביל או להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שחשודים בבגידה, אך אפשר לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

אם רוצים לערוך מעקב מקצועי ואיכותי ישנם כמה לכלים בסיסיים שכדאי לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שחוקר פרטי מנוסה בעל ידע ויכולת לבצע מעקב מקצועי בזמן הקצר ביותר יערוך את המעקב. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשמבצעים מעקב יש לבחור כלי רכב שישתלב בתנועה ולא יבלוט בה. בלש פרטי שמבצע מעקב לא יבחר אוטו מיוחד או נוצץ אלא יעדיף כלי תחבורה סטנדרטי. לפעמים, במיוחד אם המעקב נמשך לאורך הרבה זמן, החוקר יחליף את כלי הרכב בכדי לא לעורר את חשדו של הנעקב או למשוך אליו, אל החוקר, יותר מדי תשומת לב. על מנת שהמעקב יהיה אפקטיבי, יש לכלול את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב יש להתכונן לתפניות לא צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שכן דיסקרטיות היא ראשונה במעלה.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב היוא היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לערוך את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד, שהרי מזמין המעקב עלול לעתים קרובות [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. על החוקר הפרטי לבצע עבודת הכנה שיכולה לכלול תשאול של מזמין המעקב (אם הוא מכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד אודות הרגליו של הנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לקיים מעקב תכליתי ככל האפשר ועל ידי כך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי יתבצע בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת במטרה למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לעשות מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

המטרה העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. חלק עיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נערך בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, כדי לא להקלע למצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי חייב להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב הבא ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות יש לעשות זאת בצורה מקצועית, הטובה ביותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha