מעקבים סמויים

מעקבים

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשגת מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא בעזרת מעקב. מעקב סמוי מאפשר לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע עבור התיק בגינו הוא פועל ופעמים לא מעטות המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקב מתחקים אחר מקום הימצאו של אדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך תקופת המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיסייעו אחר כך בזירה המשפטית. עושים מעקב כשמבקשים לאסוף אינפורמציה רבה ככל היותר בפרק זמן קצר או לחילופין כשחושדים שהנעקב יבצע במהלך הזמן שבו הוא נתון במעקב, מעשים שיכולים להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אבל אפשר לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

אם מעוניינים לבצע מעקב מקצועי ואיכותי יש כמה כללי יסוד שחשוב לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שאת המעקב יבצע חוקר פרטי אשר ביצע מעקבים בעבר ויש לו את הידע, הניסיון והיכולת לבצע מעקב איכותי ומקצועי במינימום זמן. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב באמצעות כלי רכב. כשמבצעים מעקב יש לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, צריך לקחת בחשבון את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים את עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של הנעקב. כשמבצעים מעקב צריך להיות מוכנים לתפניות לא צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שכן דיסקרטיות היא ראשונה במעלה.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב היוא היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו ויש לערוך כל מעקב תוך שמירה מקסימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לבצע את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד, שהרי מזמין המעקב יכול לעתים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצע עבודת הכנה שיכולה לכלול תשאול של מזמין המעקב (אם מדובר באדם המכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר שילמד את החוקר הפרטי על הרגליו של האיש אחריו הוא עוקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לקיים מעקב שיש לו תכלית מדוייקת ועל ידי כך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי יתבצע בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת כדי למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי במידה ואחד החוקרים נאלץ להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנשים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

המטרה העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. מעקב מקצועי נערך בעזרת ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נעשה בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. חובה על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, על מנת שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שמכיל ראיות יש לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha