מעקבים סמויים

חוקר במעקב

בעולם המודרני, בו ידע הוא כוח, אחת הדרכים להשיג מידע או ראייה חותכת היא בעזרת מעקב. מעקב סמוי מספק אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע עבור התיק בגינו הוא פועל ופעמים רבות המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

המעקב והסברו
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדוק את מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את הרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשמבקשים לאסוף מידע רב ככל האפשר בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנחקר יעשה בזמן המוגדר למעקב, מעשים שביכולתם להוביל או להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שחשודים בבגידה, אבל יכול להיות מעקב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

כדי לעשות מעקב מקצועי ואיכותי ישנם כמה כללי יסוד שצריך לשמור עליהם:
ראשית, עדיף שאת המעקב יבצע חוקר פרטי אשר ביצע מעקבים בעבר ויש לו את הידע, הניסיון והיכולת לבצע מעקב איכותי ומקצועי במינימום זמן. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי שיש לו ניסיון במעקבים, רכש עם השנים את העין שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק גדול מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב באמצעות כלי רכב. כשמבצעים מעקב צריך לבחור כלי רכב שהמעקב יהיה יעיל, צריך לשקלל את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים את עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של הנעקב. כשמבצעים מעקב יש להיות מוכנים לתפניות לא צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, כיוון ודיסקרטיות היא שם המשחק.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב היוא היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו וצריך לבצע כל מעקב תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגללה רצוי לבצע את המעקב באמצעות בלש פרטי ולא לבד, שהרי הלקוח עצמו יכול לפעמים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. על החוקר הפרטי לבצע עבודת הכנה שעשויה לכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה והוא מכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד אודות הרגליו של הנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לבצע מעקב שיש לו תכלית מדוייקת ובכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת על מנת למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי אם אחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נערך בלילה יש להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, כדי לא להקלע למצב שבו החוקר לא יכול לתעד ראיות. על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שיש בו ראיות יש לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha