מעקבים סמויים

מעקבים

בעולם בו ידע הוא כוח,דרך אחת להשיג מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא על ידי מעקב. מעקב סמוי מאפשר לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל שניתן עבור התיק בגינו הוא פועל והרבה פעמים המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקה מתחקה החוקר הפרטי אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדוק את מעשיו לאורך תקופת המעקב. החוקר הפרטי לומד את הרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית. במעקבים משתמשים כשמבקשים לאסוף כמה שיותר אינפורמציה בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנחקר יעשה במהלך הזמן שבו הוא נתון במעקב, מעשים שיכולים להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שחשודים בבגידה, אולם אפשר לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

המטרה לבצע מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה לכלים בסיסיים שצריך לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שחוקר פרטי מנוסה בעל ידע ויכולת לבצע מעקב מקצועי בזמן הקצר ביותר יערוך את המעקב. מטרת המעקב היא השגת אינפורמציה; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשעוקבים יש לבחור כלי רכב שהמעקב יהיה יעיל, יש לכלול את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב יש להיערך לשינויים בלתי צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, כיוון ודיסקרטיות היא הדבר החשוב ביותר.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אסור לחוקר הפרטי להטריד את האדם אחריו הוא עוקב ויש לערוך כל מעקב תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגללה כדאי לבצע את המעקב באמצעות בלש פרטי ולא לבד, שכן הלקוח עצמו יכול לפעמים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצע עבודת הכנה ששאפשר שתכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה ומדובר באדם המכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד על הרגליו של האיש אחריו הוא עוקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לבצע מעקב בעל תכלית מדוייקת וכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי יתבצע בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת כדי למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם בני אדם וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במשך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. חלק עיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במידה וחלק מהמעקב נערך בלילה יש להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי צריך להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב הבא אותן ראיות יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות צריך לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha