מעקבים סמויים

מעקב סמוי

בעולם בו ידע הוא כוח,דרך אחת להשגת מידע או ראייה שאינה משתמעת לשתי פנים היא בעזרת מעקב. מעקב סמוי נותן אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע על מנת לבנות את תיק אליו נשכר ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב יש השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקה מתחקה החוקר הפרטי אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדוק את מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיסייעו אחר כך בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשמבקשים לאסוף אינפורמציה רבה ככל היותר בפרק זמן קצר או לחילופין כשחושדים שהנעקב יבצע במהלך הזמן שבו הוא נתון במעקב, מעשים שביכולתם להוביל או לשמש כראיות בהמשך החקירה. המעקב השכיח ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים בבגידה, אבל ניתן לעקוב גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים ועוד.

אם רוצים לערוך מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה כללי יסוד שיש לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שאת המעקב יבצע חוקר פרטי אשר ביצע מעקבים בעבר ויש לו את הידע, הניסיון והיכולת לבצע מעקב איכותי ומקצועי במינימום זמן. מטרת המעקב היא להשיג מידע; חוקר פרטי שיש לו ניסיון במעקבים, רכש עם השנים את העין שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק גדול מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, כלומר מעקב מתוך כלי רכב. כשעוקבים צריך לבחור כלי רכב שישתלב בתנועה ולא יבלוט בה. בלש פרטי שמבצע מעקב לא יבחר כלי רכב מיוחד או נוצץ אלא יעדיף רכב סטנדרטי. לעתים, בייחוד אם המעקב נמשך זמן רב, החוקר ידאג להחליף את כלי הרכב כדי לא לעורר את חשדו של הנעקב או למשוך אליו, אל החוקר, תשומת לב מיותרת. על מנת שהמעקב יהיה אפקטיבי, יש לקחת בחשבון את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב יש להיערך לשינויים בלתי צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, שהרי דיסקרטיות היא ראשונה במעלה.

לא פחות חשוב לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב במהלך המעקב. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגללה רצוי לבצע את המעקב באמצעות בלש פרטי ולא לבד, שכן מזמין המעקב יכול לעתים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לעשות עבודת הכנה ששאפשר שתכלול תשאול של מזמין המעקב (אם הוא מכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר שילמד את החוקר הפרטי על הרגליו של הנעקב. על ידי הכנה מראש, מתאפשר לחוקר הפרטי לבצע מעקב שיש לו תכלית מדוייקת וכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת במטרה למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנשים וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במשך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. חלק עיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב מתבצע בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, כדי לא להקלע למצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות צריך לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha