מעקבים סמויים

מעקבים

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשגת מידע או ראייה חותכת היא באמצעות מעקב. מעקב סמוי נותן אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל שניתן עבור התיק בגינו הוא פועל והרבה פעמים למידע שאסף החוקר במהלך המעקב יש השפעה בזירה המשפטית.

הסבר על המעקב
במעקה מתחקה החוקר הפרטי אחר מקום הימצאו של אדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיסייעו אחר כך בזירה המשפטית. מעקב מבצעים כשרוצים לאסוף מידע רב ככל הניתן בפרק זמן קצר או לחילופין כשחושדים שהנעקב יעשה בזמן שהוגדר למעקב, מעשים שעשויים להוביל או להוות ראיות בהמשך החקירה. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שנחשדים כי בגדו, אולם מעקב יכול להתבצע גם אחר אנשים שחשודים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים ועוד.

אם מעוניינים לערוך מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה לכלים בסיסיים שצריך לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שחוקר פרטי מנוסה בעל ידע ויכולת לבצע מעקב מקצועי בזמן הקצר ביותר יערוך את המעקב. מטרת המעקב היא השגת אינפורמציה; חוקר פרטי שיש לו ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק גדול מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשעוקבים יש לבחור כלי רכב שהמעקב יהיה יעיל, צריך לשקלל את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים את עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב יש להיות ערוכים לתפניות בלתי צפויות ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, כיוון ודיסקרטיות היא הדבר החשוב ביותר.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו ויש לערוך כל מעקב תוך שמירה אופטימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לבצע את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד, שהרי מזמין המעקב עשוי לפעמים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לעשות עבודת הכנה שיכולה לכלול תשאול של מזמין המעקב (אם הוא מכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד על הרגליו של הנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לבצע מעקב בעל תכלית מדוייקת וכך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של מזמין המעקב.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאת על מנת למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם בני אדם וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לבצע מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצאה, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. מעקב מקצועי נערך בעזרת ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במקרה שחלק מהמעקב נערך בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר אינו יכול לתעד ראיות. על החוקר הפרטי להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות צריך לעשות זאת באופן מקצועי, הטוב ביותבמקצועיות ועל הצד הטוב היותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha