מעקבים סמויים

מעקבים סמויים

ידע הוא כוח בעולמנו ודרך אחת להשיג אינפורמציה או ראייה חותכת היא על ידי מעקב. מעקב סמוי מאפשר לחוקר הפרטי לאסוף מידע רב ככל שניתן כדי ליצור את התיק של הלקוח ששכר אותו והרבה פעמים המידע שנאסף במהלך מעקב טוב יכול להכריע בזירה המשפטית.

המעקב והסברו
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו של אדם ובוחנים בדקדקנות את מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד את התנהגותו של האדם הנתון במעקב ואת הרגליו, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית. במעקבים משתמשים כשמעוניינים לאסוף מידע רב ככל הניתן בפרק זמן קצר או לחילופין אם חושדים שהנחקר יעשה בזמן שהוגדר למעקב, מעשים שביכולתם להוביל או לשמש כראיות בהמשך הדרך. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישה שחשודים בבגידה, אך אפשר לעקוב גם אחר אנשים שנחשדים בהסתרת רכוש גנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוב'.

המטרה לבצע מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה כללי יסוד שיש לשמור עליהם:
ראשית, מומלץ שהמעקב יבוצע על ידי חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע ויכולת לקצר תהליכים. מטרת המעקב היא להשיג אינפורמציה; חוקר פרטי שיש לו ניסיון במעקבים, פיתח ראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפש ואיפה.

חלק לא מועט מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב באמצעות כלי רכב. כשעוקבים צריך לבחור כלי רכב שהמעקב יהיה יעיל, יש לכלול את התנאים הסביבתיים ולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יידע להתאים עצמו לתנאים בשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב חייבים להיערך לשינויים לא צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומת לב, כיוון ודיסקרטיות היא שם המשחק.

אלמנט חשוב לא פחות במעקב היוא היכולת לשמור על המרחב הפרטי של הנעקב. אל לו לחוקר הפרטי להטריד את הנעקב שלו ויש לערוך כל מעקב תוך שמירה מקסימלית על החוק. זוהי אחת הסיבות בגינה מומלץ לבצע את המעקב באמצעות בלש פרטי ולא לבד, שהרי הלקוח עצמו יכול לפעמים [להיות להוט||לגלות להיטות רבה}} מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

כמו כל מבצע, גם מעקב דורש תכנון והכנות מראש. על החוקר הפרטי לבצע עבודת הכנה שיכולה לכלול תשאול של מזמין המעקב (במידה ומדובר באדם המכיר את סדר היום של הנעקב) או מעקב קצר שילמד את החוקר הפרטי על הרגליו של האיש אחריו הוא עוקב. על ידי הכנה מראש, מתאפשר לחוקר הפרטי לבצע מעקב בעל תכלית מדוייקת ועל ידי כך להימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים סימולטנית וזאת כדי למנוע טעיות אנוש או לוודא שיש גיבוי אם אחד החוקרים נאלץ להפסיק את המעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם בני אדם וחוקר פרטי [לבדו||אחד||יחיד}} אינו יכול לעשות מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

המטרה העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מעלה בחכתו. כל מעקב יתבצע באמצעות ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו, מצלמת סטילס וסאונד. במידה וחלק מהמעקב מתבצע בלילה צריך להתאים את הציוד מראש ולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקר לא יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי צריך להכיר את הציוד הטכני שברשותו ולשלוט בו, כדי שבשלב מאוחר יותר ראיות אלו יוכלו לשמש את הלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שכולל ראיות יש לעשות זאת בצורה מקצועית, הטובה ביותר.

 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha