חקירות פרטיות

על חקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים נוקטים בשיטות וטכניקות שונות כדי לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לשם עריכת החקירות הפרטיות החוקרים עושים שימוש בשיטות שונות לשמל מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לצורך וידוא נתונים כמו מקום העבודה של הנחקר, משכורתו וכד' הם עשויים לבצע שיחות טלפון ולבקר במקום עבודתו של הנחקר.

בתיקי חקירה שונים, במיוחד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לעשות חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין אנשים שונים על מנת לקבל כמה שיותר אינפורמציה על אובייקט החקירה. ישנם סוגי חקירות בהם חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, באמצעות מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים הרבה שירותים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלקם של החוקרים הפרטיים מומחה בביצוע מעקבים ותצפיות. הם יכולים לעשות תצפית על מקום מסוים ממקום לא מחשיד תוך הטמעות בסביבת המגורים, או מתוך רכב המיועד לעשיית תצפיות ארוכות.

חוקרים עושים תצפיות שנמשכות לפעמים ימים רבים ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי המדינה בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי עשוי לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי אודות נחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שמסוגלים לבצע בהם שימוש מושכל למען לקוחותיהם.

המטלות של חוקר פרטי תלויות בדרך כלל בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי על מנת להגיע לגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את מה שמצאו לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יעשו תצפיות ומעקבים שייארכו לפעמים זמן רב לצורך אימות מצבו הבריאותי של האובייקט. קיימת חשיבות רבה שהממצאים יתועדו על ידי החוקר הפרטי בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכד', מבצעים חלק גדול מעבודת החקירה בצורה סמויה. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם מועסקים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים אינן נורמליות בעיקר עקב הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים למטרת חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לעתים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר נורמלי לחלוטין עבור חוקר פרטי ובעיקר עבור זה שעובד בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכו'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי רכב לפחות, כדי להימנע מגילוי על ידי הנעקב. באופן זה ניתן להחליף את כלי הרכב מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכו'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha