חקירות פרטיות

מבוא לחקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים נוקטים בשיטות וטכניקות שונות במטרה לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לשם עריכת החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בכל מיני שיטות כמו מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לצורך אימות העובדות כמו מקום עבודתו של אובייקט החקירה, משכורתו ווכדומה הם עשויים לבצע שיחות טלפון ולבקר במקום העבודה של הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, בייחוד באלו בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לבצע חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין מקורות מידע אנושיים שונים במטרה להוציא מידע רב ככל האפשר על אובייקט החקירה. בעוד סוגי חקירות חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים מציעים שירותים רבים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם מספקים עזרה בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלקם של החוקרים הפרטיים מומחה בביצוע מעקבים ותצפיות. הם יכולים לתצפת על שטח מסוים מיקום בלתי מחשיד תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך כלי תחבורה המיועד לעריכת תצפיות ארוכות.

חוקרים עורכים תצפיות שלפעמים נמשכות זמן רב ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים נוספים בהתאם לחוקי המדינה בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לבצע איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו עוזרים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי אודות נחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיכולים לערוך בהם שימוש מושכל למען לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לבצע עבודת חקירה סמויה תחת כיסוי כדי להגיע לגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את ממצאיהם לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יערכו תצפיות ומעקבים שייארכו לעתים זמן רב לצורך אימות מצבו הבריאותי של נחקר. קיימת חשיבות רבה שהחוקר הפרטי יתעד את ממצאיו בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכיוב', עושים חלק ניכר מעבודת החקירה בצורה סמויה. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק לו הם נותנים שירות. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא נורמליות בעיקר בגלל הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים לצורך חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו מתקיימות לעתים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר שבשגרה עבור חוקר פרטי ובעיקר עבור זה שעובד בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי מנהל חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכיוב'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת ביצוע מעקבים בצוותים של שני כלי תחבורה ומעלה, כדי להימנע מגילוי על ידי הנעקב. בצורה זו ניתן לשנות רכבים מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכו'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha