חקירות פרטיות

חקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים נוקטים בשיטות וטכניקות שונות על מנת לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לצורך ביצוע החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בכל מיני שיטות לדוגמה מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לשם וידוא העובדות כמו מקום העבודה של הנחקר, משכורתו ווכדומה הם עשויים לערוך שיחות טלפון ולהגיע למקום עבודתו של הנחקר.

בתיקי חקירה שונים, במיוחד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לבצע חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין מקורות מידע אנושיים שונים על מנת לקבל כמה שיותר מידע על אובייקט החקירה. ישנם סוגי חקירות בהם חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים שרותים שונים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלקם של החוקרים הפרטיים מאומן בעריכת מעקבים ותצפיות. הם עשויים לתצפת על נקודה מסוימת ממקום בלתי מחשיד תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך כלי תחבורה המיועד לביצוע תצפיות ארוכות.

חוקרים מבצעים תצפיות שלעתים נמשכות ימים רבים ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי המדינה בה הם פועלים, עד שהם משיגים את הראיה לה הם זקוקים.

חוקר פרטי עשוי לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי אודות נחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שמסוגלים לעשות בהם חיפוש חכם עבור לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות בדרך כלל בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך עבודת חקירה סמויה תחת כיסוי על מנת להגיע לגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את ממצאיהם לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יערכו תצפיות ומעקבים שייארכו לפעמים זמן רב לצורך אימות מצבו הבריאותי של נחקר. קיימת חשיבות רבה שהממצאים יתועדו על ידי החוקר הפרטי בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכד', עושים חלק נכבד מעבודת החקירה בצורה סמויה. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם מועסקים. הם מונעים גניבות שמבצעים כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים אינן רגילות בעיקר בגלל הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים למטרת חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לפעמים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר רגיל בהחלט עבור חוקר פרטי ובמיוחד עבור זה שעובד בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי מנהל חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכד'.

חוקרים פרטיים עובדים על פי רוב בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי תחבורה לפחות, למטרה להימנע מגילוי על ידי הנעקב. כך ניתן להחליף כלי תחבורה במהירות ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכיוב'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha