חקירות פרטיות

איך עושים חקירה פרטית?

חוקרים ובלשים פרטיים משתמשים בשיטות וטכניקות שונות במטרה לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לצורך ביצוע החקירות הפרטיות החוקרים עושים שימוש בכל מיני שיטות לשמל מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לשם וידוא העובדות כמו מקום העבודה של הנחקר, משכורתו ווכיוב' הם יכולים לערוך שיחות טלפון ולבקר במקום עבודתו של הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, במיוחד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לבצע חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין בני אדם שונים על מנת להוציא כמה שיותר אינפורמציה על אובייקט החקירה. בעוד סוגי חקירות חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים שרותים שונים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מומחה בעריכת מעקבים ותצפיות. הם מסוגלים לעשות תצפית על מקום מסוים מיקום ניטרלי תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך כל רכב המיועד לעשיית תצפיות ארוכות.

חוקרים עושים תצפיות שנמשכות לעתים זמן רב ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי הארץ בה הם פועלים, עד שהם משיגים את הראיה לה הם זקוקים.

חוקר פרטי יכול לבצע איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי על הנחקרים במהירות יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיודעים לעשות בהם חיפוש חכם עבור לקוחותיהם.

המטלות של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים עשויים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי כדי למצוא את הגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את מה שמצאו לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יבצעו תצפיות ומעקבים שייערכו לעתים זמן ארוך לצורך אימות מצבו הבריאותי של האובייקט. יש חשיבות רבה שהחוקר הפרטי יתעד את ממצאיו בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכיוב', עוריכם חלק נכבד מעבודת החקירה בצורה סמויה. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם מועסקים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא רגילות בעיקר עקב הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים למטרת חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו מתקיימות לעתים בשעות בלתי רגילות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר רגיל בהחלט עבור חוקר פרטי ובמיוחד עבור זה שעובד בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי מנהל חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכד'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת ביצוע מעקבים בצוותים של שני רכבים לפחות, על מנת להימנע מגילוי על ידי הנעקב. בצורה זו ניתן להחליף רכבים במהירות ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכיוב'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha