חקירות פרטיות

איך עושים חקירה פרטית?

חוקרים ובלשים פרטיים פועלים בשיטות וטכניקות שונות במטרה לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לצורך ביצוע החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בשיטות שונות לדוגמה מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לשם וידוא נתונים כמו מקום העבודה של הנחקר, משכורתו וכד' הם יכולים לבצע שיחות טלפון ולהגיע למקום עבודת הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, בעיקר בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לערוך חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין מקורות מידע אנושיים שונים על מנת לקבל אינפורמציה רבה ככל האפשר על אובייקט החקירה. בסוגי חקירות נוספים חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות למשל תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים שרותים שונים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. בנוסף הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מאומן בעריכת מעקבים ותצפיות. הם מסוגלים לתצפת על שטח מסוים מיקום לא מחשיד תוך הטמעות בסביבת המגורים, או מתוך כלי תחבורה המיועד לביצוע תצפיות ארוכות.

חוקרים עושים תצפיות שנמשכות לפעמים ימים רבים ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי הארץ בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי על הנחקרים בצורה מהירה יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיכולים לערוך בהם חיפוש מושכל עבור לקוחותיהם.

המטלות של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים עשויים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי כדי למצוא את הגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את שמצאו לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יערכו תצפיות ומעקבים שייארכו לפעמים זמן ארוך לצורך אימות מצבו הבריאותי של האובייקט. ישנה חשיבות רבה לתיעוד ממצאי החוקר הפרטי בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכד', עושים חלק גדול מעבודת החקירה באופן סמוי. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם עובדים. הם מונעים גניבות שמבצעים כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא רגילות בעיקר בגלל הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים לצורך חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לפעמים בשעות בלתי רגילות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר רגיל בהחלט עבור חוקר פרטי ובעיקר עבור זה שעובד בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכד'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת ביצוע מעקבים בצוותים של שני כלי רכב ומעלה, למטרה להימנע מגילוי על ידי הנעקב. בצורה זו ניתן להחליף את כלי הרכב מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכו'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha