חקירות פרטיות

מבוא לחקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים נוקטים בשיטות וטכניקות שונות במטרה לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לשם ביצוע החקירות הפרטיות החוקרים עושים שימוש בכל מיני שיטות כמו מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. למטרת אימות נתונים כמו מקום העבודה של מושא החקירה, משכורתו ווכדומה הם עשויים לעשות שיחות טלפון ולהגיע למקום העבודה של הנחקר.

בתיקי חקירה שונים, במיוחד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לערוך חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין בני אדם שונים כדי לקבל אינפורמציה רבה ככל האפשר על אובייקט החקירה. ישנם סוגי חקירות בהם חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, באמצעות מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כגון תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים מציעים שרותים שונים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. בנוסף הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מאומן בעריכת מעקבים ותצפיות. הם יכולים לעשות תצפית על מקום מסוים ממקום בלתי מחשיד תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך רכב המיועד לביצוע תצפיות ארוכות.

חוקרים מבצעים תצפיות שלפעמים נמשכות זמן רב ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי המקום בו הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לבצע איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי אודות נחקרים בצורה מהירה יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיודעים לערוך בהם שימוש חכם עבור לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי כדי להגיע לגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את מה שמצאו לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יבצעו תצפיות ומעקבים שייארכו לפעמים זמן ארוך לצורך אימות מצבו הבריאותי של האובייקט. יש חשיבות רבה שהחוקר הפרטי יתעד את ממצאיו בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכד', מבצעים חלק גדול מעבודת החקירה בצורה סמויה. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם עובדים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא רגילות בעיקר בגלל הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים למטרת חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לפעמים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר רגיל בהחלט עבור חוקר פרטי ובעיקר עבור זה שעוסק בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי מנהל חקירה פרטית, סביבת עבודתו יכולה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכיוב'.

חוקרים פרטיים עובדים על פי רוב בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי רכב לפחות, למטרה להימנע מגילוי על ידי הנעקב. כך ניתן לשנות רכבים מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכד'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha