חקירות פרטיות

על חקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים משתמשים בשיטות וטכניקות שונות כדי לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לצורך עריכת החקירות הפרטיות הם נעזרים בשיטות רבות לשמל מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לצורך אימות נתונים כמו מקום העבודה של אובייקט החקירה, משכורתו וכד' הם עשויים לעשות שיחות טלפון ולבקר במקום העבודה של הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, בייחוד באלו בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לעשות חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין אנשים שונים במטרה לקבל כמה שיותר מידע על אובייקט החקירה. ישנם סוגי חקירות בהם חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כגון תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים מציעים שירותים רבים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. בנוסף הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מומחה בביצוע מעקבים ותצפיות. הם עשויים לתצפת על שטח מסוים ממקום ניטרלי תוך הטמעות בסביבת המגורים, או מתוך רכב המיועד לביצוע תצפיות ארוכות.

חוקרים עורכים תצפיות שלעתים נמשכות ימים רבים ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים נוספים בהתאם לחוקי המדינה בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לעשות איתור מידע ברשת האינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי אודות נחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיכולים לעשות בהם שימוש חכם עבור לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי כדי למצוא את הגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את מה שמצאו לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יבצעו תצפיות ומעקבים שייארכו לפעמים תקופה ארוכה לצורך אימות מצבו הבריאותי של האובייקט. יש חשיבות רבה שהחוקר הפרטי יתעד את ממצאיו בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכו', מבצעים חלק גדול מעבודת החקירה באופן סמוי. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק לו הם נותנים שירות. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא רגילות בעיקר בגלל הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים למטרת חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו מתקיימות לפעמים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר נורמלי לחלוטין עבור חוקר פרטי ובייחוד עבור זה שמתמחה בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו עשויה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכיוב'.

חוקרים פרטיים עובדים על פי רוב בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי רכב ומעלה, על מנת להימנע מגילוי על ידי הנעקב. בצורה זו ניתן לשנות את כלי הרכב מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכד'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha