חקירות פרטיות

על חקירות פרטיות

חוקרים ובלשים פרטיים פועלים בשיטות וטכניקות שונות כדי לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לצורך עריכת החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בשיטות שונות לדוגמה מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לצורך וידוא נתונים כמו מקום עבודתו של אובייקט החקירה, משכורתו וכד' הם יכולים לעשות שיחות טלפון ולהגיע למקום עבודתו של הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, בעיקר בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לערוך חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין מקורות מידע אנושיים שונים במטרה להוציא כמה שיותר אינפורמציה על אובייקט החקירה. בסוגי חקירות נוספים חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, באמצעות מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים שרותים שונים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם מספקים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מאומן בעריכת מעקבים ותצפיות. הם יכולים לערוך תצפית על נקודה מסוימת מיקום לא מחשיד תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך כל רכב המיועד לעשיית תצפיות ארוכות.

חוקרים מבצעים תצפיות שנמשכות לעתים זמן רב ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי הארץ בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי על הנחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיכולים לבצע בהם חיפוש מושכל למען לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות בדרך כלל בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים עשויים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי על מנת למצוא את הגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את ממצאיהם לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יעשו תצפיות ומעקבים שייארכו לעתים זמן רב לצורך אימות מצבו הבריאותי של נחקר. קיימת חשיבות רבה שהממצאים יתועדו על ידי החוקר הפרטי בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכו', עושים חלק ניכר מעבודת החקירה באופן סמוי. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם עובדים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים אינן נורמליות בעיקר עקב הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים לצורך חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לעתים בשעות בלתי רגילות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר נורמלי לחלוטין עבור חוקר פרטי ובייחוד עבור זה שעוסק בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו יכולה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכו'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי תחבורה לפחות, כדי להימנע מגילוי על ידי הנעקב. כך ניתן לשנות כלי תחבורה במהירות ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכו'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha