חקירות פרטיות

חקירות פרטיות 101

חוקרים ובלשים פרטיים נוקטים בשיטות וטכניקות שונות כדי לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לשם עריכת החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בכל מיני שיטות כמו מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. לשם וידוא נתונים כמו מקום העבודה של מושא החקירה, משכורתו ווכיוצא בזה הם יכולים לערוך שיחות טלפון ולבקר במקום עבודתו של הנחקר.

בתיקי חקירה שונים, בייחוד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לערוך חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין מקורות מידע אנושיים שונים על מנת להוציא אינפורמציה רבה ככל האפשר על אובייקט החקירה. בעוד סוגי חקירות חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, באמצעות מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות כמו תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים מציעים שירותים רבים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. כמו כן הם נותנים סיוע בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלק מן החוקרים הפרטיים מומחה בביצוע מעקבים ותצפיות. הם יכולים לערוך תצפית על נקודה מסוימת ממקום בלתי מחשיד תוך שהם מטמיעים עצמם בסביבת המגורים, או מתוך כל רכב המיועד לעריכת תצפיות ארוכות.

חוקרים מבצעים תצפיות שנמשכות לעתים זמן רב ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים אחרים בהתאם לחוקי המקום בו הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי עשוי לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי על הנחקרים באופן מהיר יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שמסוגלים לבצע בהם שימוש מושכל למען לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות בדרך כלל בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך עבודת חקירה סמויה תחת כיסוי כדי למצוא את הגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את ממצאיהם לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יבצעו תצפיות ומעקבים שיימשכו לפעמים תקופה ארוכה לצורך אימות מצבו הבריאותי של נחקר. קיימת חשיבות רבה שהממצאים יתועדו על ידי החוקר הפרטי בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכד', עושים חלק גדול מעבודת החקירה באופן סמוי. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם מועסקים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים הן לא נורמליות בעיקר עקב הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים לצורך חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נעשות לפעמים בשעות בלתי קונבנציונליות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר רגיל בהחלט עבור חוקר פרטי ובמיוחד עבור זה שעוסק בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו יכולה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכד'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי רכב ומעלה, על מנת להימנע מגילוי על ידי הנעקב. באופן זה ניתן להחליף את כלי הרכב מהר ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכד'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha