חקירות פרטיות

מבנה של חקירה פרטית

חוקרים ובלשים פרטיים פועלים בשיטות וטכניקות שונות במטרה לאמת או להפריך את העובדות בתיקי חקירה שונים. לשם עריכת החקירות הפרטיות נעזרים החוקרים בשיטות רבות כמו מעקבים. תצפיות, תשאולים וחיפושים אחר מאגרי מידע אנושיים. למטרת אימות העובדות כמו מקום עבודתו של אובייקט החקירה, משכורתו ווכיוצא בזה הם יכולים לבצע שיחות טלפון ולבקר במקום העבודה של הנחקר.

בתיקי חקירה אחרים, במיוחד בכאלה בהם מעורבים אנשים שנעלמו/ברחו ויש לערוך חקירות רקע, חוקר פרטי יראיין אנשים שונים במטרה לקבל מידע רב ככל האפשר על אובייקט החקירה. בעוד סוגי חקירות חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין, לעסקים פרטיים וממשלתיים וללקוחות פרטיים, על ידי מתן מידע פיננסי, כלכלי, ועזרה בבעיות אישיות שונות למשל תיקי גירושין, חשיפת בגידות ועוד.

חוקרים פרטיים נותנים הרבה שירותים שכוללים, בין היתר, שירותי הגנה על בעלי עסקים, חקירות רקע לפני קבלת עובד לעבודה, חקירות כלכליות, מתן שירותי בדיקת פוליגרף לצורך מיון עובדים, איתור מפירי זכויות יוצרים, חקירות טוהר מידות, חקירות מרמה ופלילים ועוד. בנוסף הם מספקים עזרה בתיקי חקירות בהן מעורבים נפגעי תאונות דרכים או תאונות עבודה, וחקירות מרמה בתחום הביטוח.

חלקם של החוקרים הפרטיים מאומן בביצוע מעקבים ותצפיות. הם יכולים לתצפת על מקום מסוים ממקום ניטרלי תוך שהם נטמעים בסביבת המגורים, או מתוך כלי תחבורה המיועד לביצוע תצפיות ארוכות.

חוקרים מבצעים תצפיות שנמשכות לפעמים ימים רבים ומתעדים אותן בסרטי וידאו, בתמונות ובאמצעים מתוחכמים נוספים בהתאם לחוקי הארץ בה הם פועלים, עד שהראיה לה הם זקוקים מושגת.

חוקר פרטי יכול לעשות איתור מידע באינטרנט ולעבוד עם מאגרי מידע חוקיים. מאגרים אלו מסייעים לחוקרים להשיג מידע רב וחוקי על הנחקרים במהירות יחסית. מאגרי מידע רבים פתוחים בארצות הברית ובמדינות נוספות עבור חוקרים פרטיים שיודעים לערוך בהם חיפוש מושכל עבור לקוחותיהם.

מלטותיו של חוקר פרטי תלויות על פי רוב בדרישות הלקוח. במקרים של מעסיקים שחושדים בגניבות עובדים, חוקרים פרטיים יכולים לערוך חקירה סמויה תחת כיסוי כדי להגיע לגורמים האחראיים לגניבות, ולתעד את ממצאיהם לצורך הצגת הראיות בבית המשפט. בתיקי היעדרות מהעבודה וקבלת פיצויים מחברות הביטוח, חוקרים פרטיים יערכו תצפיות ומעקבים שייארכו לעתים זמן ארוך לצורך אימות מצבו הבריאותי של נחקר. יש חשיבות רבה שהחוקר הפרטי יתעד את ממצאיו בסרט וידאו ובתמונות.

חוקרים ובלשים פרטיים שעובדים עבור מרכזי קניות, קניונים, מלונות וכיוב', עושים חלק גדול מעבודת החקירה באופן סמוי. במסגרת תפקידם הם אחראים למניעת גניבות ולהגנה על רכוש בית העסק בו הם מועסקים. הם מונעים גניבות על ידי כייסים, ספקים, ואפילו עובדים של בית העסק.

שעות העבודה של חוקרים פרטיים אינן רגילות בעיקר עקב הצורך לבצע תצפיות ומעקבים ולפגוש אנשים, נחקרים ומקורות מודיעיניים לצורך חקירה וקבלת מידע. פגישות אלו נערכות לעתים בשעות בלתי רגילות. עבודה בשעות הלילה המאוחרות, בשעות הבוקר המוקדמות ובסופי שבוע היא דבר נורמלי לחלוטין עבור חוקר פרטי ובעיקר עבור זה שמתמחה בתחום המעקבים והתצפיות.

כשחוקר פרטי עובד על חקירה פרטית, סביבת עבודתו יכולה להשתנות, מבתי מלון מפוארים לבארים אפלים, מאזור עירוני לכפרי וכיוב'.

בדרך כלל, עובדים החוקרים הפרטיים בשעת עריכת מעקבים בצוותים של שני כלי תחבורה ומעלה, על מנת להימנע מגילוי על ידי הנעקב. באופן זה ניתן להחליף רכבים במהירות ולבצע תחלופה בין החוקרים העוקבים אחר האובייקט באופן רגלי וכד'.


| חקירות פרטיות || אלמוג חקירות || בלשים פרטיים || חוקרים פרטים || מכשירי האזנה |
 
* שם מלא:
טלפון נייד:
* אימייל:
Captcha